Tallinn Cup 2018 10.02.18 Tallinn

Categories

Results

DG-28 (1)
1.KIRA SHADRINAMurmansk
DG-31 (2)
1.Amina USMANOVAAdazu BJSS
2.Emma Karoliina KONNAPEREAudentes Spordiklubi
DG-35 (2)
1.Alisa GROMOVABudolinn
DG-40 (2)
1.Viktorija KERGALVEventspils spars
DG+40 (5)
1.EMMA-MELIS AKTASAltia
2.Evita EZERALido
3.Marta GAPEJEVAAdazu BJSS
4.Jekaterina POVODOVABudolinn
DB-25 (8)
1.maksim TARASKINLido
2.Arsenijs SPINUV.Zelonija sporta skola
3.Adrian GORDEEVAudentes Spordiklubi
3.timur ISAKOVLido
5.KIRILL PETROVRossich
5.Umars USMANOVSAdazu BJSS
7.Andrei NESTJURINSpordiklubi Kibuvits
7.kiril HALAIMOVLido
DB-27 (8)
1.MIKK ALAJÕEAltia
2.Aleksejs KULAKOVSAdazu BJSS
3.martin IEVINSLido
3.Rihard Johannes KONOVALOVAudentes Spordiklubi
5.KIRILS VOZNESENSKIJSMakkabi
5.Markkus VETTIKAudentes Spordiklubi
7.Roman MAKSIMOVKostomukscha judo
7.Stiven KRASSAVINBudolinn
DB-30 (33)
1.Ivan TROFYMOVIppon Kiev
2.David BASOVJ.C.MEDVED
3.arsenii PETROVSdjushor Sankt-Peterburg
3.erik HOMKALido
5.Patrik PINDMAOokami
5.Toms Kristians BIRKHANSKYODAI
7.Sergejs LOMAKARDsport
7.mihail VOLODENOKLido
DB-34 (37)
1.Alexander MARLÖVstockholms judoklubb
2.Deniss BRITIKOVSJelgava
3.Samir AGAJEVTANUKI
3.Artak AZARUMYANAudentes Spordiklubi
5.Dmitri KOPÕLOVBudolinn
5.Reinis DAUKSTSRDsport
7.Norman EESMÄEOokami
7.Ralf ADAMSONOokami
DB-38 (27)
1.Tomass MANFELDSKYODAI
2.Sergejs ADATIŅŠJelgavas BJSS
3.Arsenijs GUDEJEVSV.Zelonija sporta skola
3.Vincent LUNDBERGstockholms judoklubb
5.Maksims PETRUNAJikan
5.Ernests BRIGMANIS-BRIGISAdazu BJSS
7.Aleksandr SHARANGIIARossich
7.Ralf Rasmus RÄTSEPPAudentes Spordiklubi
DB-42 (16)
1.Nikita AFANASJEVSKYODAI
2.Ričards ZOLMANISSALDUS
3.Damian Michal PASZEK Judo Rys
3.maksim TIHONOVLido
5.Ričards ZOROVSJelgavas BJSS
5.Joonas PUURAIDAudentes Spordiklubi
7.Semyon BILEISdjushor Vo
7.Marat VALUISKIJSpordiklubi Kibuvits
DB-46 (14)
1.ruslan AZIZLido
2.Hendrik PUURAIDAudentes Spordiklubi
3.Kaspar RAIDMAAudentes Spordiklubi
3.Daniels STRODSKYODAI
5.Armin Ott TALPASAudentes Spordiklubi
5.aleksandr AVSJUKEVICHLido
7.Aleksandr SHAPOSHNIKOVSpordiklubi Kibuvits
7.Germans VLASENKOKYODAI
DB+46 (12)
1.Aleksandrs AVDEJEVSJikan
2.Marko RANNASTEAudentes Spordiklubi
3.Nikita IUDANOVIppon Kiev
3.Ernest LAPSIŅŠSLido
5.Jegors KALBANOVSJelgava
5.Tõnis DOMBERGAudentes Spordiklubi
7.Pavel BABUTABudolinn
7.Arthur BELIAKOV-BAUROVSdjushor Vo
CG-32 (3)
1.Anastasiia SUPERSONIppon Kiev
2.Amina USMANOVAAdazu BJSS
CG-36 (5)
1.Jenna KUOSMANENChikara
2.Anastasia GLADKIKHFavorit
3.Viktorija KOVŠAIppon
4.Aljona SAZONOVABuffen-do
CG-40 (7)
1.Anna GULITEKYODAI
2.Alise BULJONEIppon
3.Emma KOKKONENMäntyharjun Judo
3.SOFIJA PONOMARJOVAMakkabi
5.Emilia HENDRIKSONAitado
5.Vlada BARANOVAJelgava
7.Marileen KOLTŠUKSaaremaa Spordikool
CG-45 (6)
1.Amelija BARANOVSKAKYODAI
2.Riina MYLLYLÄChikara
3.Alika AVTUHOVAventspils spars
3.Isla ERKKILÄPorin Judoseura Fudoshin
5.Ella NYKÄNENToodokan, Joroinen
5.Anna KOTOVABudolinn
CG-52 (2)
1.Jekaterina BRJAKINAAudentes Spordiklubi
2.Antra MUZICAKYODAI
CG+52 (2)
1.Adele SULTEV.Zelonija sporta skola
CB-30 (6)
1.Jevgeni SELEDTSOVSpordiklubi Kibuvits
2.Maksim LEOSHKEVICHIPPON KINGISEPP
3.SIMO LAOSAltia
3.Filipp STSEKOTINAudentes Spordiklubi
5.Ramon MÄGISaaremaa Spordikool
5.Aleksejs KULAKOVSAdazu BJSS
CB-34 (18)
1.SALEH ALYOUBYSaudi Arabian Judo Federation
2.Alexander MARLÖVstockholms judoklubb
3.Krisjanis CERSKYODAI
3.Mihhail ŠURBuffen-do
5.Daniel JEREMEJEVDodze
5.Teodors MARČENKORDsport
7.Nikita MONTONENKotkan JS
7.Markuss POMASKOVSKYODAI
CB-38 (25)
1.Artur DANIELIANAdmiralteets
2.Markuss SAICANSKYODAI
3.Rudis JANOVSKYODAI
3.Rasmus VAUHKONENKerimäen Judonoko
5.MOHANAD NAWAFSaudi Arabian Judo Federation
5.Antons MJATISKINSV.Zelonija sporta skola
7.Jēkabs JEKABSONSSALDUS
7.Maksims ROMANOVSJelgavas BJSS
CB-42 (28)
1.Anatolii TEGIPKOIppon Kiev
2.Daniil KONOVALOVRossich
3.ABDULRAHMAN ALRADADYSaudi Arabian Judo Federation
3.Andrys KOPPELAitado
5.Jegor NOVIKOVBudolinn
5.Jevgenijs SPRINGISV.Zelonija sporta skola
7.Vasily SAVOLAINENSdjushor Vo
7.Egert-Mattias AASUMETSOokami
CB-46 (20)
1.Vladimir DANILOVSKIIFavorit
2.Kostyantyn MOROZOVIppon Kiev
3.aleksandr STOMALido
3.Deniss ŽIZNEVSKISLido
5.SAVA PAZHOHAPolodskaja Sdjushor
5.Andrei VERKHOVODKOMalahit, Sosnoviy Bor
7.Anatoli ZADOROŽNÕIAudentes Spordiklubi
7.Mareks BAGAJEVSV.Zelonija sporta skola
CB-50 (8)
1.Andrejs VANAGSIppon
2.Arsenijs CIHANOVICSV.Zelonija sporta skola
3.Nils ZURAVLOVSV.Zelonija sporta skola
3.Jari-Matti SALONENDo
5.Rudolfs RIJKURISV.Zelonija sporta skola
5.Kristofer PERTELSONChikara
7.Jegor NEDVEDSKITANUKI
7.Valentin ZAPOROZTSEVBudolinn
CB-55 (15)
1.Roberts VANAGSKYODAI
2.Damirs VOLODJKOventspils spars
3.SIIM LAOSAltia
3.Nikolay KHAMIANOVSdjushor Vo
5.Rivo NÄPPIOokami
5.Grigirii ROMANOVRossich
7.Oliver POLLIToni Judokool
7.Mattias Krister RANNIKToni Judokool
CB-62 (7)
1.Ronalds PLOSTNIEKSV.Zelonija sporta skola
2.Taras GOLOSHCHUKBudolinn
3.Emir DIKAJEVAudentes Spordiklubi
3.Rodion NOVITSKIOokami
5.Sander BRÕSOVSaaremaa Spordikool
5.Evgenii TRUNOVKIBUVITS
7.Daniils VOLODKEVIČSRDsport
CB-70 (9)
1.Gleb SHEVTSOVSpordiklubi Kibuvits
2.Jevgeni LADÕGINAudentes Spordiklubi
3.Maksim BIŠANSLido
3.Georg VALDEKAitado
5.Kiur TAMMARUAitado
5.Nikita MIHHAILOVSpordikool Bushinkan
7.Kennert LINAMAAMikata
7.Rasmus TUUMAitado
CB+70 (7)
1.Ruslan URSAKIKIBUVITS
2.Kirils Davids KOKINSV.Zelonija sporta skola
3.Anton KHOLMANSKIKHFavorit
3.Kaarel KIVISTIKAitado
5.RASMUS MÄGIAltia
5.Eldars DUBROV.Zelonija sporta skola
7.MARKUS KAJAKAltia
BG-48 (3)
1.Anastasia CHALAYAFavorit
2.Ella NYKÄNENToodokan, Joroinen
BG-52 (4)
1.Anna Liisa NURMDo
2.Kristiana JURKEVICAV.Zelonija sporta skola
3.Daniela ÖSTERLUNDChikara
BG-57 (5)
1.Marija SELEZNJOVAventspils spars
2.Kristina KARPENKOBuffen-do
3.Lotta RUOPPAChikara
4.Viktoriya KONEVAKostomukscha judo
BG-63 (5)
1.Elizaveta KOROBEINIKOVAKIBUVITS
2.Olesia FORMAGOFavorit
3.Maria Simona PAPPToni Judokool
4.Sofija KOLESNICENKOAdazu BJSS
5.Maris PIKKMETSAitado
BB-42 (5)
1.Kaspar GUTMANNDo
2.Aleksandr SOROKINRahlina
3.nikolai SIDORIKLido
4.Artur MEDRISaaremaa Spordikool
BB-46 (9)
1.Kirill POSTOLOokami
2.KHALED ALHARBYSaudi Arabian Judo Federation
3.Aleksejs GORBATENKOventspils spars
3.Artjoms GORBATENKOventspils spars
5.Ott Aleksander RAUDToni Judokool
5.Timur LESTSENSKIAudentes Spordiklubi
7.Mikhail KHARLOVRossich
7.ARTSIOM KAVALIOUPolodskaja Sdjushor
BB-50 (16)
1.Ruslan ISLAMOVSSHOR N 1
2.Pavel GONCHAROVRahlina
3.patrik KALNINŠLido
3.Dmitrijs SMIKOVSKISV.Zelonija sporta skola
5.Artjoms KVAŠNINSventspils spars
5.ARTEM VOLKOVSDUSH LUGA
7.Ats PRANGLIOokami
7.Dmitrii SHMATINMalahit, Sosnoviy Bor
BB-55 (20)
1.Aleksandrs CUVIZOVSventspils spars
2.Ņikita VOFROMEJEVSJelgavas BJSS
3.Deniss CIHANOVICSV.Zelonija sporta skola
3.Yazeed ALENAZYSaudi Arabian Judo Federation
5.JASSER ALRADADISaudi Arabian Judo Federation
5.luka KOVALEVSKILido
7.antonij JUZEFOVICHLido
7.Deniss IVANOVSLido
BB-60 (17)
1.Denis KISELEVMalahit, Sosnoviy Bor
2.Valters JENERTSAdazu BJSS
3.aleksandr DIMITROVLido
3.Andris DZEMOV.Zelonija sporta skola
5.Elisei ANDREEVRossich
5.Emils POTAPOVSKYODAI
7.SABTI ALRUWAILISaudi Arabian Judo Federation
7.Markus PARMToni Judokool
BB-66 (9)
1.Vladislav KOVALENKOSSHOR N 1
2.Sten-Erik KÄRBERAitado
3.david CHERNJAKLido
3.Laur LEEMETSToni Judokool
5.Karl Johannes PILTDo
5.Jasper SUURSILDAitado
7.Edgars ČAKŠSJelgava
7.Mattias KLAISMikata
BB-73 (11)
1.Germans GRIGORJEVSV.Zelonija sporta skola
2.Hannes HOLLOAitado
3.daniil VASILJEVLido
3.Georg Eric REIMETSToni Judokool
5.Mohamed ALHAAGRYSaudi Arabian Judo Federation
5.Kren-Sören LEIBENAUOokami
7.Stefan TEMNIKOVBudolinn
7.Sandis Henrijs GRINSAdazu BJSS
BB-81 (4)
1.Arturs VIŠŅAUSKASventspils spars
2.Vadim NERONOVRahlina
3.Sergey TCYKHANVEISSHOR N 1
BB+81 (8)
1.Kirill KONOVALOVFavorit
2.SAUD MANAIESaudi Arabian Judo Federation
3.Samuel MIKKDo
3.MATSVEI SHYSHKINPolodskaja Sdjushor
5.Klavs GAILITISAdazu BJSS
5.Eduard LADÕGINAudentes Spordiklubi
7.Janis Martins KVIESITISV.Zelonija sporta skola
7.Martin MERKUSEVSpordiklubi Kibuvits
AG-48 (3)
1.Anastasia CHALAYAFavorit
2.Alina MEHILÄINENBuffen-do
AG-52 (6)
1.Paula Eliza CERAKYODAI
2.Anastasija SOKIRJANSKAV.Zelonija sporta skola
3.Sofia SOROKINAFavorit
3.Merit TARKUSAitado
5.Daniela ÖSTERLUNDChikara
5.Diana KAZAKOVAKIBUVITS
AG-57 (5)
1.Marija SELEZNJOVAventspils spars
2.Eliza Marija JEVSTIGNEJEVAAdazu BJSS
3.Vilena ARSHAKYANAudentes Spordiklubi
4.Anastassia SAZONOVABuffen-do
AG-63 (6)
1.Rebecca SÄRAVAitado
2.Maria JAKIMOVAAudentes Spordiklubi
3.Nika JANKOVSKAKYODAI
3.Eva SAGORSaaremaa Spordikool
5.Elizaveta KOROBEINIKOVAKIBUVITS
5.Keita LEITONEAdazu BJSS
AG+70 (6)
1.Una DOLGILEVICAKYODAI
2.Kristiana BABIJAKYODAI
3.SABINA VELIKALSPA DS
3.Darta SMILDZINAAdazu BJSS
5.Anette KOTTAOokami
5.Izolde SPRINGEV.Zelonija sporta skola
AB-50 (7)
1.Ruslan ISLAMOVSSHOR N 1
2.Maksim PRESNOVMalahit, Sosnoviy Bor
3.Andrejs RIZOVSAdazu BJSS
3.Miljohn MAXLINstockholms judoklubb
5.Vladimirs ŠČERBAKOVSJelgavas BJSS
5.oliver ULLBRANDstockholms judoklubb
7.YASIR ALOTAIBISaudi Arabian Judo Federation
AB-55 (15)
1.Ivan PETROVSSHOR N 1
2.Ivan SHESTAKOVSSHOR N 1
3.Andrejs LIV.Zelonija sporta skola
3.Andis DOLGILEVICSKYODAI
5.Rene ALTOSARAudentes Spordiklubi
5.Heydar PASHAEVNacka
7.Aleksander LEMENKOVMalahit, Sosnoviy Bor
7.Artemi LARIONOVAudentes Spordiklubi
AB-60 (11)
1.Carl Gustav KONTOokami
2.Kristaps BRICSKYODAI
3.Oleg PEDDERMalahit, Sosnoviy Bor
3.Dzhoshgun MAGERRAMLISSHOR N 1
5.Aleksandrs CERNISOVSV.Zelonija sporta skola
5.Vadims KASATKINSV.Zelonija sporta skola
7.Merko AASALEHTAitado
7.Grigori MÕSKOBudolinn
AB-66 (21)
1.Leonids GRINVALDSV.Zelonija sporta skola
2.Pasha PASHAEVNacka
3.Matheas TRILLJÄRVToni Judokool
3.Vladislav KOVALENKOSSHOR N 1
5.Ilja GOLIKOVAitado
5.Tumour BUINOVSSHOR N 1
7.Daniil BRAGINM-Dojo
7.Donier ZHABBAROVFavorit
AB-73 (13)
1.artjom HOMENKOLido
2.Ņikita SKORBENKOJelgavas BJSS
3.Maur KUURAAudentes Spordiklubi
3.Vladimir MATASHINSSHOR N 1
5.Ralfs Karlis MANFELDSKYODAI
5.Albert PLOOMAitado
7.Marks SUTIKAJelgavas BJSS
7.Aleksandr PAVLJUTŠENKOAudentes Spordiklubi
AB-81 (11)
1.Erik LAURAitado
2.ANDREI PANFILOVICHPolodskaja Sdjushor
3.Edgars DUKAĻSKISJelgavas BJSS
3.Nikita JAROŠEVIČSJelgava
5.Arturs VIŠŅAUSKASventspils spars
5.Stepans BOGDANOVSventspils spars
7.Gustavs LIKANSISKYODAI
7.Artem MACHIKHINKIBUVITS
AB-90 (4)
1.ilja DENISOVLido
2.Leonid KUVAEVBudolinn
3.Saud MUNIASaudi Arabian Judo Federation
AB+90 (5)
1.Aleksij IVASTSENKOLido
2.Teet ASUMÄGIOokami
3.ABDULLAH ABUATEYAHSaudi Arabian Judo Federation
4.Martin MERKUSEVSpordiklubi Kibuvits